Мейфийлд хвърля за 283 ярда, 2 TD, докато нарастващите Bucs победиха разклащащите се Jaguars с 30-12 за 4-та поредна победа
AP News | 2023-12-25 | 02:40:20

ТАМПА, Флорида (AP) — Бейкър Мейфийлд хвърли за 283 ярда и два тъчдауна, за да помогне на NFC South- водещите Tampa Bay Buccaneers победиха Trevor Lawrence и Jacksonville Jaguars с 30-12 за четвъртата си поредна победа в неделя.

Jaguars (8-7) загубиха четвъртия си пореден мач, този път с Lawrence като старт но се бори да намери ритъм, след като прекара последната седмица в протокола за сътресения на NFL. Третият куотърбек хвърли TD пропуск през второто полувреме на Калвин Ридли, преди да прекара четвъртото тримесечие на резервната скамейка с, както Jaguars обявиха, че е контузия в рамото. в пътна победа в Грийн Бей, Мейфийлд хвърли чифт TDs на Майк Еванс, за да създаде преднина от 20-0 на полувремето. И в двата случая Bucs спечелиха от прихващания, които Лорънс хвърли на две от първите три притежания на Джаксънвил.

Евънс завърши със седем приема за 86 ярда. Уловките за тъчдаун бяха неговите 12-и и 13-и за сезона и 10-годишният професионалист се присъедини към Залата на славата Джери Райс (8), Теръл Оуенс (7), Марвин Харисън (6) и Ранди Мос (6) като единствените играчи в Историята на НФЛ да има поне 12 приема на TD в пет различни сезона.

Победата, съчетана със загубата на Ню Орлиънс от Лос Анджелис Рамс миналия четвъртък вечер, остави първото място Bucs (8-7) сам на върха на NFC South с две седмици до края на редовния сезон. Светците (7-8) гостуват на стадион Реймънд Джеймс следващата неделя.

Въпреки четири поредни загуби, Jaguars остават наравно с първото място в AFC South с Indianapolis Colts и Houston Texans, които също загубиха в неделя.

Devin White и Antoine Winfield Jr. това доведе до головите пасове на Мейфийлд към Еванс. Новобранецът Яя Диаби уволни Лорънс в началото на третото тримесечие, принуждавайки трето обръщане на куотърбека, за да създаде 2-ярдовото TD бягане на Рачаад Уайт, което изведе Бъкс с 27-0.

Ягуарите вярват на Лорънс, който не е пропуснал мач в тригодишната си кариера, претърпя контузия на главата, докато се катери по средата на последния удар на отбора по време на загубата с 23-7 от Балтимор предходната седмица.

Изборът под номер 1 от драфта за 2021 г. тренира за първи път през цялата седмица в петък. Той получи разрешение да играе от лекарите на отбора и независимия неврологичен консултант на лигата, преди да замине с отбора за Тампа в събота.

Лорънс завърши 17 от 29 подавания за 211 ярда, включително 18-ярдово TD хвърляне към Ридли в края на третото тримесечие. Освен три пропуска, той беше уволняван три пъти.

Резервният C.J. Beathard изигра четвъртата четвърт и имаше пас от 1 ярд TD към Ридли в заключителните минути.

ТОТАЛНА ДОМИНАЦИЯ

Bucs вкараха на своя първите четири притежания (две TD, два гола от игра), задържаха топката за повече от 18 минути и надвиха Jaguars с 224 ярда до 84, като същевременно изградиха своята преднина от 20-0 на полувремето.

ТРАВМИ

Jaguars: Играха без двама от своите три най-добри приемника, Крисчън Кърк (слабини) и Зей Джоунс (подколенно сухожилие/коляно). ... Лорънс (рамо), RT Антон Харисън (гръб) и S Даниел Томас (предмишница) напуснаха играта през второто полувреме.

Buccaneers: LB Devin White (крак) се завърна в състава след пропуски предишните три игри. ... CB Carlton Davis (сътресение) напусна играта в началото на втората четвърт и не се върна. ... Уинфийлд напусна играта през четвъртата четвърт, за да бъде оценен за мозъчно сътресение.

Ягуарс: Върнете се у дома, за да опитате да прекъснете занасянето им срещу Каролина Пантърс, които имат най-лошия рекорд в NFL.

Buccaneers: Ще се опита да се доближи до трета поредна титла на NFC South, като домакинства на съперника от дивизията Saints.